V sredo, 13.novembra,  je na enoti Tepanje potekal dogodek, ki je bil lep uvod medgeneracijskega srečevanja in krajevnega povezovanja v prihodnje. Obiskali so nas ljudski pevci in ljudski godci ter stari starši otrok, ki obiskujejo enoto v Tepanju. Lipa je bila vseskozi deležna visokega spoštovanja ne le pri kmetu, ampak tudi pri plemstvu in meščanstvu. Vaške lipe so bile sajene v središču vasi, navadno v bližini cerkva. Ste si kdaj predstavljali drevesa kot antene, ki lovijo sporočila z neba, da jih potem lahko predajo materi zemlji in jih ta preda nam, ki živimo na njej. Morda so te skrivnosti dreves naši predniki zelo dobro poznali in so bolje videli v njihovo dušo. Ob tihem posedanju pod drevesom so prejeli čisto energijo, vedeli so, da se takoj bolje počutijo, prejeli pa so tudi pomembna sporočila. Naši predniki so imeli posebno vez z lipo. So pa naši predniki prav lipo največkrat posadili ob kakšnem pomembnem dogodku, da bi jih spominjala nanj in bila obenem mogočna pričevalka prihodnjim rodovom. Lipo so tako na primer zasadili v spomin na rojstvo otroka, drevo pa je obenem simboliziralo tudi moč osebe, zaradi katere so jo posadili. Lipo so posadili tudi, če se je na posesti zamenjal gospodar, ob pomembnih svetovnih dogodkih in seveda tudi povsem lokalnih. Tudi za nas je danes pomemben dogodek, saj preko projekta LAS- Odprto učno okolje za vse generacije v katerem sodelujemo, želimo ohranjati kulturno dediščino kraja, srečevanja, krajevnega povezovanja z vrtcem, kot prostor obujanja starih slovenskih običajev, prenašanja ljudskega izročila: prepevanje in učenje ljudskih pesmi, ljudskih plesov, … in še mnogo več.