Otroci so skozi tematski sklop spoznavali, da jim uživanje različne zdrave hrane pomaga ohranjati zdravje.

Otroci so:

• Sodelovali v pogovoru o tem, kaj vse potrebujemo za pripravo sadne kupe.
• Zbirali, iskali in prinašali so materiale ter predmete, ki smo jih potrebovali za pripravo sadne kupe.
• Sadje so primerjali in razvrščali.
• Sodelovali so v pogovoru o tem, kaj že znajo ali zmorejo, kako in kje so se česa naučili.
• Spoznali so delovni proces in razvijali primeren odnos do dela in organizacijskih sposobnosti.
• Opazovali, opisovali in posnemali so pripravo sadne kupe.
• Se urili v tehničnem opravilu (rezanju).
•  Ugotavljali so lastnosti sadja in pri tem uporablja vsa možna čutila.
• Poskušali raznovrstno sadje in se pogovarja o svojih zaznavah.
• Doživljali so posamezna čutila (npr. vonj, okus).
• Sodelovali so v pogovoru o tem, katero sadje imajo radi in katero ne.
• Napolnili so si skodelico s sadno kupo, dodali smetano in okušali pripravljeno malico.
• Izkusi so zaporedje dogodkov, se pogovarjali o njihovi medsebojni povezanosti in spoznavali izraze za pojme najprej, potem, pred, preden, za, zatem, nazadnje.

MATIC: »Rad imam sadje. Jabolke, banane. Doma nam rastejo bele jabolke«.
ZOJA: »Rada mam jabolke in pomaranče«. Doma nam rastejo jabolke, pomaranče, banane«.
NIK: »Najbolj rad imam jagode. Kupimo jih. Kupimo jih u trgovini, u naši trgovini«.
GAŠPER: »Rad mam sadno kupo. A ti jo naredi iz banane in »tursce«. Sadje kupi ati v Tušu. Iz jabolk delamo sok, dva strica prideta pa ga delata. Pol pa teče vn sladki sok«.
ALJUŠKA: »Najraje imam banane,jabolke, pomaranče. Doma jem banane,ki jih mami dobii v Celju. Sadje nam raste na vrtu. Imamo marelice, maline«.
ILEJ: »Rad imam sadje«.
JURE:«Najraje imam grozdje. Doma nam raste grozdje«.
MIHA: »Najraje imam hruške, dobim jih pri mamici«.
LUKA: »Doma mam sadje, najraje pa imam juho«.
JURIJ: »Mami kupi pomarančo. Jabolka pa na drevesu rastejo. Ema tudi je pomarančo, pa še belega čokolineka ma rada«.
KAJA:« Doma mamo sadje. Jagode, pa hruške . Doroteja to prinese«.
ALEKS: »Jabolko rad jem. Rdečo jabolko«.
NEJC: »Doma mamo modro grozdje, pa ga jemo. Pol pa ga trgamo,pol pa stiskamo, pa koščice poberemo ven«.
DORTOTEJA: »Dedi ma jabolke na drevesu. Pa hruške ma tudi«.
BENJAMIN: »Rad imam grozdje. Dobim ga doma, tam blizu ko je Mia doma. Hruške gremo kupit«.
ZALA: »Rada jem banane, pa pomaranče, pa smetano gor. Mami jih kupi, gre v trgovino, v Tepanje«.